Meetup, s akým som sa ešte nikde na svete nestretol

27. 01. 2022

Lighting Cup Prague vol2 je druhý meetup usporiadaný pod záštitou Reactive Meetups Prague.

Je to úplne nový koncept, s ktorým som sa pred 20. augustom 2019 ešte nikde na svete nestretol a musím povedať, že to bolo skvelé. Krátke, efektné, zábavné, poučné.

Možno aj vás inšpiruje koncept 7 minút, nenecháte sa odradiť tlakom nových informácií a nájdete produktívnu silu zábavy. 

Lightning Cup Prague's speakers speaking publicly to developers

7 je kľúčom k pozornosti a zábave

Na podobných meetupoch bývajú technické témy často zdĺhavo prezentované. Hlavne, keď sú prednášané pre netechnicky zamerané publikum.

Na Lighting Cup Prague meetup prišlo 7 rečníkov, ktorí v rámci 7 minút odprezentovali svoje témy.  Na konci publikum rozhodlo o najlepšej prezentácií a daný rečník tak vyhral kolo.

7 minút je dostatok času na to, aby každý dokázal odprezentovať svoju myšlienku. Koho téma zaujme, môže v čase networkingu získat viac informácií priamo od „zdroja“.

Ako únava a humor pôsobia na programovanie

Najviac ma zaujali témy: Embrace the „React Fatigue“ (Únava z Reactu) od Alexandre Gomes z Product Board a Humor as a tool for productivity (Humor ako nástroj pre produktivitu) od Gil Goldman z People’s choice.

Vyhnite sa tendencií „všade som bol a všetko som v Reacte videl“

Každú chvíľu vychádza nový nástroj alebo knižnica, ktorá napomáha programovaniu v Reacte. Tomuto fenoménu sa venoval Alexandre Gomes v svojich 7 minútach. Každý, kto cíti neutíchajúcu potrebu nasledovať React trendy, sa môže z tejto neustálej inovatívnosti cítiť unavený a stratený. Neustále má pocit, že mu niečo uniká.  Opak je ale pravdou.

Treba sa radšej držať dlhšie zaužívaných praktík, ktoré sa nám v Reacte osvedčili.  Skákať z jednej novinky na druhú bez hlbšej znalosti nedáva totiž zmysel. Novú knižnicu či nástroj si takýmto štýlom ani nestihnete vyskúšať, pretože ju zvalcuje ďalšia novinka. Najlepšie je vyhnúť sa tejto tendencií „všade som bol a všetko som v Reacte videl“.

Gil Goldman is preparing for his presentation at Lightning Cup PragueKráliky na padákoch a kravy v tankoch zvýšia radosť a produktivitu

Gil Goldman  porozprával v svojich 7 minútach o tom, ako sa u nich programujú taktické simulácie pre americkú armádu. Firma sa snaží dať programátorom priestor pre zábavu pri práci. Tak by to malo byť v každej firme. Kazdý, kto sa prácou baví, podáva lepšie výkony.

Ako to vyzerá v realite? Seriózny projekt otočili do absurdity. Vo vojnovej simulácií lietali na padákoch králiky a v tankoch jazdili kravy. Takáto bizarnosť vie potešiť nielen existujúcich zamestnancov, ale prilákať ďalších. Veď kto by nechcel zároveň pracovať a dobre sa pri tom zabávať. Svojich programátorov môžete takto spraviť šťastnejšími. Ak na to máte rozpočet.

Čo drží nás pri práci? Napísali sme o tom článok:  Proč jsme součástí zrovna tohoto týmu?

Lighting Cup Prague bol určite dobre strávený čas. Koncept, v ktorom tento meetup funguje, využíva na maximum čas a pozornosť divákov aj prednášajúcich.


Chceš víc?

Chtěl by jsi číst více článků nebo se rovnou stát součastí tímu?

Pokud chceš nahlédnout pod pokličku, sdílej s námi svůj mail.  Chci víc

Vývoj mobilní aplikace: 11) Funguje mi vůbec ta aplikace? A co v ní dělají uživatelé?

Vývoj mobilní aplikace má mnoho různorodých aspektů, které je dobré vědět. V následujícím seriálu Vám představujeme jednotlivé díly, které Vás …

Číst článek

Vývoj mobilní aplikace: 10) Jak na soukromí v aplikaci, nebo jak zvládnout schvalování na storech

Vývoj mobilní aplikace má mnoho různorodých aspektů, které je dobré vědět. V následujícím seriálu Vám představujeme jednotlivé díly, které Vás …

Číst článek

Vývoj mobilní aplikace: 9) Jak na Google Play a AppStore a jestli vůbec

Vývoj mobilní aplikace má mnoho různorodých aspektů, které je dobré vědět. V následujícím seriálu Vám představujeme jednotlivé díly, které Vás …

Číst článek

Kontakt